Šenkýř Motorsport se již mnoho let věnuje také rozvoji Vašeho řidičského umění.

 • Naučte se u nás řídit ještě lépe a bezpečněji!
 • Nechte si poradit při osobním 1:1 coachingu!
 • Pojeďte s námi na kurzy na závodních tratích nebo na školu driftu.
 • Poznejte důkladně Vaše oblíbené závodní okruhy!
 • Vyzkoušejte si jízdu v našich závodních autech Porsche 992 GT3 CUP, BMW M4 GT4 G82 a BMW M4 Competition Trackday Evo!

A nezapomeňte! Ani to nejlepší sportovní auto nepojede rychle a bezpečně s průměrným řidičem...

Kurzy sportovní jízdy

Kalendář akcí 2024

Trackdays 2024

Jak vypadají naše trackday akce a kurzy sportovní jízdy?

Pokud jste ještě nikdy nebyli na některé z našich trackday akcí nebo kurzu sportovní jízdy a nemáte představu, jak den volné jízdy na okruhu s námi probíhá, podívejte se na reportáž z motorsportového pořadu Rychlá kola. Krátké desetiminutové video vám nabídne hezký přehled a názorně ukáže:

 • jak naše trackday akce vypadají, jak probíhají a jaký mají program;
 • co na nich můžete zažít a co si můžete vyzkoušet;
 • prostředí a zázemí, se kterým můžete na okruzích počítat;
 • kdo všechno se vám bude během dne věnovat a kteří jezdci vám pomohou;
 • jak probíhá 1:1 coaching, pro koho je vhodný a na co se připravit;
 • zkušenosti některých našich účastníků.

Hlavně vám ale videoreportáž skvěle přiblíží celkovou atmosféru, která na okruzích panuje. S námi totiž nejde jen o kroužení dokola a mačkání se na závodní trati ve snaze zajet co nejvíce kol. Spíš naopak se naše kurzy sportovní jízdy nesou v duchu hesla „drive & fun“ – kromě ježdění se vždycky těšíme na komunitu lidí, která s námi jezdí, na společné setkávání, na sdílení zkušeností a na zábavu spojenou s trackday akcemi a volnou jízdou na okruhu.

Co vám kurzy sportovní jízdy přinesou?

Vlastnit dokonale ovladatelné, rychlé a výkonné auto, navíc vylepšené tuningovými díly, je skvělé. Takové auto vypadá stylově a ještě lépe jezdí. A proto by byla škoda, aby podobný skvost stál většinu času v garáži. Nenechte svá auta vyčkávat, raději je vyražte provětrat se Šenkýř Motorsport na české, i světově proslulé okruhy a naučte se ovládat svoji techniku na některém z našich kurzů sportovní jízdy.

Je jedno, jaký typ kurzu si vyberete. Na všech našich trackday akcích si užíjete velké množství jízdy na okruhu dle vašeho výběru (např. brněnský Masarykův okruh nebo Autodrom Most).

Instruktáž a coaching zaručujeme účastníkům nejen na složitějších a delších tratích, které jsou svou povahou řidičsky náročné (např. Nürburgring Nordschleife), ale i  zákazníkům, kteří jsou na dané trati úplně poprvé a potřebují se s ní seznámit, nebo řidičům, kteří hledají limity sebe i svého sportovního vozu. Během našeho individuálního coachingu zanalyzujeme techniku vaší jízdy, zjistíme vaše silné a slabé stránky a ukážeme vám prostor pro zlepšení (Ascari).

V kurzech bezpečné jízdy si zase vyzkoušíte nestandardní situace na silnicích a tratích a jak při nich zachovat klidnou hlavu (driftování a jízda na sněhu).

Naše kurzy sportovní jízdy vám nabídnou:

 • jízdu na jedinečných a obtížně dostupných tratích celosvětové proslulostii;
 • exkluzivní pronájem okruhů pouze pro Šenkýř Motorsport, který zaručuje nerušené jízdy (narozdíl od volných jízd na okruzích pro veřejnost);
 • možnost taxi jízd a zapůjčení závodních vozů;
 • provedení tratěmi, instruktáž a 1:1 coaching s našimi trenéry-závodníky;
 • analýzu vaší jízdy společně s individuálním tréninkem; 
 • Be a Race Driver příprava na váš první závod; 
 • školu driftování nebo jízdy na sněhu a ledu;
 • servis a zázemí jak na okruhu, tak mimo něj (technické zázemí, ubytování, stravování, celodenní catering, společný program).
Co vám kurzy sportovní jízdy přinesou?

Kde pořádáme kurzy sportovní jízdy?

Se Šenkýř Motorsport můžete zavítat do mnoha destinací v sedmi evropských státech, přičemž jednotlivé závodní okruhy vám přinesou vždy různé zážitky a zkušenosti. Zatímco na některých si užijete velké trackdays s jízdou na exkluzivně pronajatých okruzích nebo s coachingem, na jiných vás zase čeká trénink jízdních dovedností pro bezpečnější jízdu.

Jízdy na okruhu / trackdays nabízíme na okruzích:

Kurzy bezpečné jízdy nabízíme na tratích:

Kde pořádáme kurzy sportovní jízdy?

Kdy můžete jet na kurz sportovní jízdy?

V podstatě kdykoliv po celý rok, a zároveň pokaždé jinam.

Většinu roku, od dubna do října, cestujeme po Česku i Evropě za našimi oblíbenými okruhy – do Brna, Mostu, Německa, Belgie, Maďarska či na Slovensko. Na okruzích pronajatých pouze pro Šenkýř Motorsport si užíváme celodenních jízd v malém a bezpečném počtu aut, díky čemuž není na tratích přetlak jako během volných jízd pro veřejnost.

Když je pak ve střední Evropě zima, odlétáme do teplých krajin do Španělska. Tady od prosince do března pořádáme prodloužené víkendy s trackdays Endless Summer Ascari. Kromě toho můžete s námi během ledna vyrazit do rakouských Alp na kurz bezpečné jízdy na sněhu.

Kdy můžete jet na kurz sportovní jízdy?

Jak se přihlásit na kurz sportovní jízdy se Šenkýř Motorsport?

Stačí kliknout na tlačítko Přihlásit se na trackday akci, které se nachází přímo pod kalendářem a vyplnit kontaktní údaje – obratem se vám co nejdříve ozveme. 

Aktuální dostupnost volných míst na jednotlivých akcích si můžete vždy ověřit přímo v kalendáři (údaje jsou pravidelně aktualizovány). Budeme se na vás těšit!

Pro účast na kurzech je nutné souhlasit se Všeobecnými obchodními podmínkami ŠENKÝŘ MOTORSPORT .

Jak se přihlásit na kurz sportovní jízdy se Šenkýř Motorsport?

Videa z posledních uskutečnených akcí

Šenkýř Motorsport: Exclusive Trackday Brno 08.05.2024
15.05.2024
Exclusive Trackday Brno 16.04.2024
22.04.2024

Co se děje na akcích