Array

Cesta do Barcelony 2022, právě začíná

Je to odvážný projekt, ale jdeme do toho 💪

O co vlastně jde?

Vy, kdo nás sledujete, víte, že během zimní i letní seźony pořádáme pro sportovně laděné řidiče velké množství exkluzivních okruhových trackday akcí.

K tomu i speciální tréninky s našimi závodními auty. Vy přijedete, my vás zaškolíme, posadíme do závodního auta, společně jezdíme, máte vedle sebe trenéra, který neustále analyzuje vaši jízdu, a za sebou kompletní zázemí našeho týmu. Jako skutečný závodník…

Ze všech těchto tréninků a akcí vzešlo velké množství velmi šikovných řidičů, kteří mají schopnosti i ambice jít dál.
A letos, v roce výročí 30 let od založení Šenkýř Motorsport, tyto jezdce bereme pod svá křídla a jdeme do velkého projektu, který zakončíme 9.-11.září 2022 startem ve 24h závodě v Barceloně.

Cesta do Barcelony 2022, právě začíná

Celou zimu trénujeme na okruzích

Celou zimu trénujeme na okruzích ve Španělsku a Portugalsku, driftujeme na sněhu v Rakousku, již příští týden jedeme poznat trať právě v Barceloně - bude to dlouhá cesta k náročnému vytrvalostnímu závodu…
Právě dnes činíme první krok na cestě k získání okruhové licence.

Na snímku trio ze čtyř vybraných nováčků Samuel Vetrák, Ladislav Šmucr a Petr Švantner (zleva), společně s Robertem Šenkýřem a školitelem Michalem Markem při dnešní okruhové škole na @autodrommostcz.

Dalšim krokem bude lékařská prohlídka a žádost o základní národní licenci. Ale o tom zase přiště….

Držte našim chlapcům palce, bude to jízda! 👊

Celou zimu trénujeme na okruzích

Treninkové dny

Tréninkový den na F1 verzi okruhu Barcelona Catalunya je za námi a i kdyź dnes pršelo, obě M4 GT4 i M2 C Trackday Evo absolvovaly den bez jakýchkoliv potíži.
 
Ale dnešní den je speciální. Pro dva jezdce z našeho programu “Be a race driver” byl dnešek poslední přípravou na zítřejší první závod jejich kariéry.
 
Samuel Vetrák (SK) a Ladislav Šmucr (CZ) nastoupí do dvou sprintových a jednoho endurance závodu GT Winter Series.
 
Přejímky za námi, zítra v 9.00 obě kvalifikace!

 

Treninkové dny

Racing test Barcelona Catalunya

2-denní racing test na okruhu Barcelona Catalunya je za námi a nováčci z našeho programu “Be a race driver” v neděli absolvovali i první závod jejich kariéry.

Samuel Vetrák (SK) a Ladislav Šmucr (CZ) nastoupili do dvou sprintových a jednoho endurance závodu GT Winter Series a v těžkých podmínkách a změnách počasí při své premiéře obstáli, když všechny tři závody dokončili ve druhé desítce z témeř čtyřiceti vozů absolutního pořadí.

Racing test Barcelona Catalunya

Podium na Hungaroringu

3x podium pro nováčky týmu Šenkýř Motorsport na vozech BMW M4 GT4 hned v jejich prvním závodním víkendu v životě.

Petr Švantner (CZ), Marian Bíž (SK) a Samuel Vetrák (SK) pod vedením trenérů Roberta Šenkýře a Richarda Gondy a s technickým zabezpečením Šenkýř Motorsport zvládli náročný víkend na Hungaroringu na výbornou.

Podium na Hungaroringu

Race test Slovakiaring

2- denní race test v rámci našeho programu “Be a race driver” na Slovakiaringu je za námi.

Všechny tři vozy BMW M4 GT4 odjely maximální porce kilometru, jezdci se pod vedením trenérů @richardgonda, @filipsladecka a @robertsenkyr posunuli o další kus dopředu směrem k plánovanému cíli - podzimnímu závodu @24hseries v Barceloně

Byly to skvělé dva dny na trati. Pokračování již 27.4. v Mostě a 11.5. v Brně.

Race test Slovakiaring

Novinky

BE A RACE DRIVER - Cesta na 24h závod do Barcelony: FIA CEZ Hungaroring (H)
01.05.2022
3x podium pro nováčky týmu Šenkýř Motorsport na vozech BMW M4 GT4 hned v jejich prvním závodním víkendu Mistrovství České a Slovenské republiky v životě.

Galerie

Zážitkový poukazDárkový poukaz