Cesta do Barcelony 2022 právě začíná

Je to odvážný projekt, ale jdeme do toho 💪

O co vlastně jde?

Vy, kdo nás sledujete, víte, že během zimní i letní seźony pořádáme pro sportovně laděné řidiče velké množství exkluzivních okruhových trackday akcí.

K tomu i speciální tréninky s našimi závodními auty. Vy přijedete, my vás zaškolíme, posadíme do závodního auta, společně jezdíme, máte vedle sebe trenéra, který neustále analyzuje vaši jízdu, a za sebou kompletní zázemí našeho týmu. Jako skutečný závodník…

Ze všech těchto tréninků a akcí vzešlo velké množství velmi šikovných řidičů, kteří mají schopnosti i ambice jít dál.
A letos, v roce výročí 30 let od založení Šenkýř Motorsport, tyto jezdce bereme pod svá křídla a jdeme do velkého projektu, který zakončíme 9.-11.září 2022 startem ve 24h závodě v Barceloně.

Cesta do Barcelony 2022 právě začíná

Celou zimu trénujeme na okruzích

Celou zimu trénujeme na okruzích ve Španělsku a Portugalsku, driftujeme na sněhu v Rakousku, již příští týden jedeme poznat trať právě v Barceloně - bude to dlouhá cesta k náročnému vytrvalostnímu závodu…
Právě dnes činíme první krok na cestě k získání okruhové licence.

Na snímku trio ze čtyř vybraných nováčků Samuel Vetrák, Ladislav Šmucr a Petr Švantner (zleva), společně s Robertem Šenkýřem a školitelem Michalem Markem při dnešní okruhové škole na @autodrommostcz.

Dalšim krokem bude lékařská prohlídka a žádost o základní národní licenci. Ale o tom zase přiště….

Držte našim chlapcům palce, bude to jízda! 👊

Celou zimu trénujeme na okruzích

Treninkové dny

Tréninkový den na F1 verzi okruhu Barcelona Catalunya je za námi a i kdyź dnes pršelo, obě M4 GT4 i M2 C Trackday Evo absolvovaly den bez jakýchkoliv potíži.
 
Ale dnešní den je speciální. Pro dva jezdce z našeho programu “Be a race driver” byl dnešek poslední přípravou na zítřejší první závod jejich kariéry.
 
Samuel Vetrák (SK) a Ladislav Šmucr (CZ) nastoupí do dvou sprintových a jednoho endurance závodu GT Winter Series.
 
Přejímky za námi, zítra v 9.00 obě kvalifikace!

 

Treninkové dny

Racing test Barcelona Catalunya

2-denní racing test na okruhu Barcelona Catalunya je za námi a nováčci z našeho programu “Be a race driver” v neděli absolvovali i první závod jejich kariéry.

Samuel Vetrák (SK) a Ladislav Šmucr (CZ) nastoupili do dvou sprintových a jednoho endurance závodu GT Winter Series a v těžkých podmínkách a změnách počasí při své premiéře obstáli, když všechny tři závody dokončili ve druhé desítce z témeř čtyřiceti vozů absolutního pořadí.

Racing test Barcelona Catalunya

Podium na Hungaroringu

3x podium pro nováčky týmu Šenkýř Motorsport na vozech BMW M4 GT4 hned v jejich prvním závodním víkendu v životě.

Petr Švantner (CZ), Marian Bíž (SK) a Samuel Vetrák (SK) pod vedením trenérů Roberta Šenkýře a Richarda Gondy a s technickým zabezpečením Šenkýř Motorsport zvládli náročný víkend na Hungaroringu na výbornou.

Podium na Hungaroringu

Race test Slovakiaring

2- denní race test v rámci našeho programu “Be a race driver” na Slovakiaringu je za námi.

Všechny tři vozy BMW M4 GT4 odjely maximální porce kilometru, jezdci se pod vedením trenérů @richardgonda, @filipsladecka a @robertsenkyr posunuli o další kus dopředu směrem k plánovanému cíli - podzimnímu závodu @24hseries v Barceloně

Byly to skvělé dva dny na trati. Pokračování již 27.4. v Mostě a 11.5. v Brně.

Race test Slovakiaring

Další velký víkend při FIA cEZ na Red Bull Ringu (A)

Dalším podnikem na cestě k 24h závodu v Barceloně byl pro naše nováčky se dvěma vozy BMW M4 GT4 závod FIA CEZ na rakouském Red Bull Ringu (3.-5.6.2022).

Petr Švantner (CZ), Marian Bíž (SK) a Samuel Vetrák (SK) se v Rakousku pod vedením trenérů Roberta Šenkýře a Richarda Gondy a s technickým zabezpečením Šenkýř Motorsport zúčastnili druhého podniku Mistrovství FIA CEZ a přivezli z obou sprintů i endurance závodu několik pohárů za umístění na stupních vítězů ve třídě GT4.
Čtvrtý do týmu, Ladislav Šmucr (CZ), měl na Red Bull Ring volno a přidá se v některém z příštích závodů.


Celoroční tréninkový a závodní program pro čtyři nováčky z řad našich trackday akcí vyvrcholí účastí ve 24h závodě Creventic Series 9.-11.9.2022 v Barceloně. Do té doby nás čeká ještě mnoho tréninku i několik dalších přípravných závodů.
Přidejte se do programu "Be a race driver" a splňte si svůj sen stát se automobilovým závodníkem i vy!
Již teď začínáme připravovat program pro sezónu 2023 - a to všechno s novými vozy!

Další velký víkend při FIA cEZ na Red Bull Ringu (A)

Novinky

Summer Sale 2023 - ST Suspensions CASH-BACK - až 250€ (vč. 19% DPH) při nákupu podvozku či pružin zpět na účet !!!
01.07.2023
Zažijte dokonalé a pohodové léto 2023 :-) Zvažujete nákup podvozku či pružin od světoznámé značky ST Suspensions? V termínu od 01.07.2023 do 31.08.2023 máte ideální příležitost k nákupu se slevou až - 250€ (vč. 19% DPH) .
BE A RACE DRIVER – Celoroční snažení vyvrcholilo 24hodinovkou v Barceloně
11.10.2022
Celoroční tréninkový a závodní program pro čtyři nováčky z řad našich trackday akcí vyvrcholil naší účastí ve 24h závodě Creventic Series 9.-11.9.2022 v Barceloně. Petr Švantner (CZ), Marian Bíž (SK) Samuel Vetrák (SK) a Ladislav Šmucr (CZ) se ve Španělsku představili s jezdeckou podporou Richarda Gondy a s technickým zabezpečením Šenkýř Motorsport v nejtěžším možném závodě na 24 hodin.
BE A RACE DRIVER – 24h Barcelona 2022 - odkazy livetiming, livestream, onboard
09.09.2022
Vážení piloti, všechny vás zdravíme z Barcelony a posíláme slíbené odkazy, včetně toho na onboard přímo z našeho vozu. Po celých 24h tak budete moci sledovat závod očima našich jezdců.
BE A RACE DRIVER – 24h závod v Barceloně je tady!
06.09.2022
Již dnes v noci odlétáme na 24h závod do Barcelony, kterým vyvrcholí naše letošní úsilí přiblížit jezdcům z řad našich trackday akcí a kurzů sportovní jízdy svět motorsportu.

Galerie