Závodní tým Šenkýř Motorsport vznikl v roce 1997 a je pokračovatelem závodního týmu Jana Šenkýře, Mistra Evropy v závodech na okruzích z roku 1981.

Za dvacet čtyři let své existence se tým vypracoval až do nejužší špičky českého automobilového sportu a získal desítky titulů Mistra středovropské zóny FIA a České a Slovenské republiky v závodech automobilů na okruzích a do vrchu. Vrcholem vrchařského působení byl zisk dvou titulů Mistra Evropy Roberta Šenkýře v absolutním hodnocení kategorie 1 cestovních vozů v letech 2003-2004.

Průlomem do světa kategorie GT byl rok 2015 a vstup do německého mistrovství ADAC GT Masters s vozem BMW Z4 GT3. Tam se tým etabloval do nejužší špičky evropského GT sportu a s následovníkem bavorské automobilky, vozem BMW M6 GT3, přestoupil do mezinárodního šampionátu International GT Open. Zde v roce 2019 dokonce startoval pod hlavičkou oficiálního týmu BMW Motorsport Junior Team. Novinkou týmu je od sezóny 2019 další tovární vůz z Mnichova - BMW M4 GT4.

V roce 2020 Šenkýř Motorsport otevřel nové Performance & Racing Centrum u dálnice D1 v Popůvkách u Brna s moderním showroomem, posilovnou a simulátorovým centrem. Dominantou je velký servis závodních, sériových i modifikovaných vozů s širokou nabídkou sportovních komponentů všeho druhu.