Jakub Knoll a Robert Šenkýř Mistry ČR 2017 ve sprintech a endurance, Šenkýř přidal i titul ve FIA CEZ Velmi náročný program si naordinoval Šenkýř Motorsport při závěrečném podniku MMČR  a FIA CEZ v Brně. Do obou sprintů i hodinového  vytrvalostního závodu, které se těšily mimořádnému diváckému zájmu,  totiž brněnský tým nasadil po třech vozech.
Šenkýř Motorsport vybojoval v Brně vítězství, dvě druhá a jedno třetí místo

Maximálně vytíženi byli tentokrát jezdci Robert Šenkýř na BMW M6 GT3, Dan Skalický s BMW Z4 GT3 a Tomáš Erdélyi na BMW M3 E92 GTR, kteří nastoupili do obou sprintových závodů i sobotní vytrvalosti. Šenkýř dokonce v endurance závodě vypomáhal na dvou vozech, kdy se kromě M6 GT3 objevil i na Z4 GT3 Dana Skalického.
Jakub Knoll, který svůj národní sprintový titul potvrdil již při předchozím závodě na Slovensku, tentokrát v rámci tréninku nastoupil po boku Šenkýře pouze do vytrvalosti, kde sedlal BMW M6 GT3.  
Tomáši Erdélyimu na BMW M3 E92 GTR zase v endurance pomáhal Richard Gonda, který se tak dobře uvedl při své premiéře v týmu na Slovakiaringu.

První na programu závodů byl sobotní sprint. Nejlépe si v něm vedli Robert Lukas (PL, Porsche 997 GT3) a Robert Šenkýř (BMW M6 GT3),  kteří obsadili první dvě příčky celkového pořadí nejsilnější divize D4+3500. Hned za nimi skončil již jistý mistr FIA CEZ ve sprintech Marcin Jedlinski (PL, Porsche 997 GT3). Smůlu měl Richard Chlad jr. (CZ,Audi R8 LMS), který po penalizaci spadl až na čtvrté místo. Daniel Skalický na Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport obsadil v divizi 4 nad 3500ccm páté místo, Tomáš Erdélyi skončil na M3 E92 GTR sedmý.

Velký úspěch zaznamenal Šenkýř Motorsport v hodinovém vytrvalostním závodě. Všechny tři vozy dokončily závod na prvním (Šenkýř-Knoll, M6 GT3), třetím (Skalický-Šenkýř, Z4 GT3) a pátém místě (Erdélyi-Gonda, M3 E92 GTR).
"Vytrvalostní závod beru jako jednoznačný úspěch celého týmu. Připravili jsme perfektní vozy, které si poradily i s podvečerní sníženou adhezí. Během desetiminutového okna na pitstop jsme zvládli i všechny tři zastávky v boxech. Jezdci pak předvedli výborné výkony a po zásluze dovedli auta do cíle takto vysoko v pořadí,"  komentoval vytrvalostní závod šéf i jezdec týmu Robert Šenkýř.

Nedělní sprint se uskutečnil za téměř ideálního slunečného počasí. Již ranní kvalifikace dávala tušit, že se o vítězství poperou dva jezdci na vozech BMW M6 GT3  Robert Šenkýř i Richard Chlad jr.. Ten si po sobotní poruše motoru na svém Audi R8 na neděli vypůjčil BMW M6 GT3. Oba jezdci zajeli výborné kvalifikační časy 2,00,45 (Šenkýř) a 2,00,19 (Chlad) a třetímu Jedlinskému (2,01,91). ujeli o více než vteřinu a půl. 
Po výborném startu se vedení v závodu ujal Šenkýř, stíhaný Chladem a Jedlinskim. Smůlu měl naopak Dan Skalický, který musel hned v prvním kole do boxů na výměnu prázdného kola. Šenkýř na čele odolával tlaku Chlada jr. po několik kol, jezdci si dokonce na chvíli pořadí i vyměnili . Po malé chybě Šenkýře v půlce závodu se při sjezdu ke stadionu dostal znovu do vedení Chlad a jezdci  v tomto pořadí i dojeli do cíle. Třetí dojel do cíle Jedlinski před Wagnerem (A, Lamborghini GT3) a Tomášem Erdelyim, který se takto vysoko propracoval z 18.místě v nevydařené kvalifikaci.

"Moc pěkný závod. Tři roky jsem nestartoval ve sprintovém závodě a o tým se spíše staral z pozice manažera a inženýra. Postupně jsem tomu ale přicházel na chuť a využíval potenciálu nových pneumatik. Kvalifikační čas 2,00,4 mohl být ještě lepší, protože jsem v tom kole předjížděl dvě Lamborghini. Telemetrie ukázala 1,59,7, což by bylo výborné. Co se týče závodu, byl to krásný souboj o první místo, který se musel líbit. Richard nakonec našel způsob, jak se přede mě dostat, ale zase tak zadarmo jsem mu to nenechal. Před brněnským víkendem jsme z důvodů testování na GT Open v Barceloně vyměnili dodavatele pneumatik a auto celý víkend ladili. S konečným stavem i výsledkem M6 GT3 jsme tak velmi spokojeni. Výborný výkon podali i Tomáš s Danem. Oba předvedli úžasnou stíhačku a ukázali, co v nich je," dodal po závodě Robert Šenkýř.

 Sezóna Mezinárodního mistrovství ČR a FIA CEZ 2017 je u konce. Jakub Knoll obhájil pro tým Šenkýř Motorsport loňský republikový titul, druhý titul přidal ve vytrvalostních závodech Robert Šenkýř, kterému se povedlo zvítězit i v celkovém hodnocení FIA CEZ. Dan Skalický se raduje z pozice vytrvalostního vicemistra ČR i FIA CEZ.

 "Moc se radujeme ze všech titulů, auta byla po celý rok perfektně připravena a proto je třeba poděkovat všem členům týmu za jejich profesionální práci i jezdcům za předvedené výkony,"hodnotí účast týmu v sezóně MMČR a FIA CEZ 2017 šéf a jezdec v jedné osobě, Robert Šenkýř.

Šenkýř Motorsport se nyní odjíždí na Nordschleife trackday (18.9.), dále se bude soustředit na poslední dva závody Sloveského okruhového poháru v Brně (21.9.) a na Slovakiaringu (12.10.). 
Koncem října je v plánu i start ve finálovém závodu International GT Open v Barceloně (27.-29.10.). Tým se zúčastní i Dne otevřené dráhy na Masarykově okruhu v Brně  15.10., kde bude vystavovat závodní vozy. Fanoušci se budou moci setkat i s jezdci týmu.

 

Tisková zpráva Šenkýř Motorsport

 

Další novinky

Sleva na KW podvozky: KW PURPLE WEEKS v termínu od 21.11.2022 do 06.01.2023
21.11.2022
Společnost KW si pro letošní konec roku připravila akci s názvem „KW PURPLE WEEKS“,která bude probíhat v termínu od 21.11.2022 do 06.01.2023. Při této speciální akci můžete ušetřit až 300€ (252 € bez DPH) při zakoupení KW výškově stavitelného podvozku Varianty 1, Varianty 2 nebo Varianty 3 a také Leveling a Clubsport.
Šenkýř Motorsport vystavuje o víkendu v Praze na Prague Car Festival 2022!
26.10.2022
Vážení přátelé, o nadcházejícím víkendu, 29.-30. října, se na výstavišti PVA Expo v Praze Letňanech uskuteční 11. ročník výstavy Prague Car Festival, který zahrnuje přehlídku závodních vozů Racing Expo, prezentaci tuzemských úpravců vozů v rámci Tuning Expo a setkání historických vozů i youngtimerů Classic Expo.
BMW M4 GT4 týmu Šenkýř Motorsport je na prodej!
22.10.2022
Sezóna 2022 skončila a my nabízíme k prodeji naše BMW M4 GT4 - vůz ideální pro trénink, 1:1 coaching, případně i vstup do světa automobilových závodů. Důvod prodeje je jednoduchý - již za měsíc nám přijde nástupce, BMW M4 GT4 (G82), se kterým se chystáme závodit a trénovat v sezóně 2023.
ST Suspensions CASH-BACK - až 200€ (vč. 19% DPH) při nákupu podvozku či pružin zpět na účet !!!
17.10.2022
Zvažujete nákup podvozku či pružin od světoznámé značky ST Suspensions? V termínu od 17.10.2022 do 27.11.2022 máte ideální příležitost k nákupu se slevou až - 200€ (vč. 19% DPH) .