Jakub Knoll a Robert Šenkýř Mistry ČR 2017 ve sprintech a endurance Tři vozy do obou sprintů a dva vozy do endurance nasadil do Velké ceny Slovenska v nejsilnější kategorii nad 3500ccm brněnský tým Šenkýř Motorsport.

 

Jakub Knoll na BMW M6 GT3, Tomáš Erdélyi na BMW M3 E92 GTR a poprvé ve voze GT3 i Richard Gonda na Z4 GT3 se představili v obou sprintech. Ve vytrvalostním závodě tým reprezentovali Dan Skalický s  Robertem Šenkýřem na Z4 GT3. Robert Šenkýř pak střídal na dvou vozech, když se na M6 GT3 objevil po boku Richarda Gondy.

První na programu závodů byl sobotní sprint, který byl po přeháňce v zaváděcím kole zastaven a posléze restartován na mokrých pneumatikách. Nejlépe si v něm vedli Richard Chlad jr. (CZ,Audi R8 LMS) a Marcin Jedlinski (PL, Porsche 997 GT3), kteří obsadili první dvě příčky celkového pořadí nejsilnější divize D4+3500. Hned za nimi skončil Richard Gonda na BMW Z4 GT3, který si dvě kola před koncem poradil s Jirko Malchárkem (SK, BMW M6 GT3) a dojel si tak pro bronz. Smůlu měl Jakub Knoll na BMW M6 GT3 týmu Šenkýř Motorsport, který se hned po startu musel vyhnout kolizi a z první zatáčky tak vyjel až jako poslední. Jeho stíhací závod nakonec skončil pátým místem za Malchárkem. Výborný výkon podal v kvalifikaci i v závodě další jezdec Šenkýř Motorsportu Tomáš Erdélyi na BMW M3 E92 GTR. Ten po zajetí kvalitního osmého kvalifikačního času 2,05,491 sprintový závod dokončil na osmém místě.

V dešťové loterii vytrvalostního závodu se nejlépe dařilo posádce rodiny Chladů na Audi R8 LMS, kteří zvítězili před posádkou Jirko a Christián Malchárek na BMW M6 GT3 a prvním vozem Šenkýř Motorsportu s posádkou Richard Gonda-Robert Šenkýř na voze BMW M6 GT3. Richard Gonda výborně odstartoval a po přezutí ze slicků na mokré pneu předával vůz Robertu Šenkýřovi na vedoucí pozici, Šenkýř však hlavně kvůli degradaci zadních mokrých pneumatik neudržel tempo a vůz do cíle dovezl na celkovém třetím místě. Jako čtvrtý ve třídě GT3 a sedmý celkově dokončil závod druhý vůz Šenkýř Motorsportu, Z4 GT3 s dvojicí Šenkýř-Skalický.

Nedělní sprint se uskutečnil již za pěkného slunečného počasí. V dopolední kvalifikaci zazářil Richard Gonda. Slovenský talent na Z4 GT3 v barvách Šenkýř Motorsportu pokořil magickou hranici dvou minut a časem 1,59,753 se zařadil za Jirko Malchárka, který jel s M6 novější generace GT3 o 0,2s rychleji. Jakub Knoll zajel v kvalifikaci sedmý čas, Tomáš Erdélyi skončil dvanáctý. Hned po startu závodu se ujal vedení Jirko Malchárek, stíhaný Jakubem Knollem a Richardem Gondou. Knoll, který se výborným startem posunul hned o pět míst dopředu, Gondovi odolával celých osm kol. Oba jezdci se vzájemným soubojem brzdili a umožnili bezchybně jedoucímu Malchárkovi klidnou cestu k vítězství. Druhý nakonec závod dokončil Gonda na Z4 GT3, třetí příčku bral Knoll na dalším BMW M6 GT3.
Tomáš Erdélyi slibně rozjetý závod bohužel po poruše kardanu nedokončil.

Z pozice lídrů sprintové i vytrvalostní tabulky českého mistrovství přijeli na Slovakiaring bojovat o důležité body Jakub Knoll, resp. Robert Šenkýř. 
Oba jezdci Šenkýř Motorsportu bodovali kvalitně a jejich umístění na Slovakiaringu stačilo k předčasnému zisku titulů Mistrů České republiky pro rok 2017.

"Moc se radujeme ze zisku obou českých titulů, o ty zónové ale ještě zabojujeme při finálovém závodě za čtrnáct dní v Brně. Velká cena Slovenska byla jako každý rok velmi kvalitně obsazená, klobouk dolů před organizátory tohoto podniku. Pro nás jako tým to bylo se třemi vozy velmi náročné. Jsem tak velmi hrdý na všechny členy týmu, pět dnů profesionální práce na slovenském okruhu přineslo odpovídající výsledky. Velkou radost mám také z premiéry Richarda Gondy, který se od prvních středečních testů neustále zrychloval  v nedělní kvalifikaci nakonec pokořil hranici dvou minut,"hodnotí účast týmu šéf a jezdec v jedné osobě, Robert Šenkýř.

 

Tisková zpráva Šenkýř Motorsport

Další novinky

Šenkýř Motorsport zůstává na závodní trati i v čase koronaviru!
29.04.2020
Právě dnes odstartují historicky první Mistrovství Slovenska v Digitálním Motorsportu a naše barvy při tom samozřejme nebudou chybět.
Tým Šenkýř Motorsport se v Barceloně probojoval dvakrát mezi nejlepší desítku
23.09.2019
Druhý závod šestého podniku International GT Open v Barceloně měl dramatický nádech, ze kterého dokázala posádka ve složení Beitske Visser – Richard Gonda vytěžit sedmé a deváté místo.
Gonda a Visser v Silverstone čtvrtí
16.09.2019
Mladí jezdci Richard Gonda (SK) a Beitske Visser (NL) navázali na úspěšný první start pod hlavičkou BMW Junior Teamu z rakouského Red Bull Ringu a perfektně reprezentovali i v dalším závodě na anglickém Silverstonu.
Gonda a Visser v Rakousku zaváleli
22.07.2019
Slovenský jezdec Richard Gonda a mladá holanďanka Beitske Visser perfektně reprezentovali hned v prvním závodě týmu Šenkýř Motorsport pod hlavičkou BMW Motorsport Junior Teamu, když v sobotním závodě seriálu International GT Open na rakouském Red Bull Ringu vybojovali parádní druhou pozici.