Tato akce Snowdriving Lungauring (A) na okruhu Lungauring (A) dne 06.01.2024 již proběhla.

Tato parádní akce je už za námi, ale my už se připravujeme na další. Výpis aktuálních akcí Snowdriving Experience (A) - Kurz bezpečné jízdy na sněhu na okruhu Lungauring (A) najdete v přilehlé tabulce, ve které je pravidelně aktualizována momentální dostupnost volných míst.

Kromě toho jsme přichystali pro vás několik jiných trackdays akcí, další kurzy sportovní jízdy na pronajatém okruhu a také několik kurzů bezpečné jízdy. Prohlédnout si je můžete na stránce se všemi kurzy sportovní jízdy.

Zajímá vás, jak vypadal kurz sportovní jízdy se Šenkýřem? Chcete přiblížit, jak probíhal celý den na trackday akci? Prozkoumejte archiv této akce a prohlédněte si třeba galerii s fotkami z akce nebo videa. Případně neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 725 924 058, e-mailu info@senkyr.cz nebo tlačítka „Mám dotaz na kurz“. Rádi vám odpovíme na jakékoliv dotazy nebo pomůžeme s přihlášením na aktuální termín.

Aktuální termíny na rok 2024 pro Snowdriving Experience (A) - Kurz bezpečné jízdy na sněhu

„Exkluzivní pronájem pro Šenkýř Motorsport”!!! Nejdelší zimní trať se sněžnými podmínkami ve střední Evropě. Skupiny pouze o deseti vozech.

Ve zkratce

Zimní trénink se Šenkýř Motorsport na nejdelší zimní trati se sněžnými podmínkami ve střední Evropě. Malé skupiny pouze o deseti vozech.

Náš 2-denní kurz Snowdrivingu vás perfektně připraví na jízdu na sněhu a ledu a poskytne vám jedinečný jezdecký zážitek. Dostaňte svoji jízdu na sněhu na vyšší úroveň!
Zažijte s námi dostatek zábavy a potěšení z jízdy na nejdelší sněhové dráze ve Střední Evropě na rakouském Lungauringu.

Kde

Lungauring (A) (Stránky okruhu)
Schröckergasse 185, St. Michael im Lungau, 5582, Rakousko, Google mapa

Kdy

06. ledna 2024 (sobota) - 07. ledna 2024 (neděle)

Dostupnost

Kapacita: 20
Dostupných míst: 0 (událost již proběhla)

Základní cena

Cena (bez DPH): 1495 EUR
Cena (včetně DPH):   1809 EUR
Co zahrnuje cena
Snowdriving Experience (A) - Kurz bezpečné jízdy na sněhu

Cena zahrnuje

Cena - vůz + jeden řidič: 1 495€
Druhý řidič platí jen za ubytování a stravování částku 415€
(625€ pak v případě, že bude druhý řidič sám v 1-lůžkovém pokoji).

V ceně kurzu je ubytování (2 noci) vč.vstupu do wellness a kompletní stravování na hotelu, pronájem trati, služby trenérů, školící místnost přímo na trati, vysílačky pro komunikaci mezi instruktory a účastníky, oběd a celodenní catering na trati.
 
Zapůjčení AMG A 45S /CLA 45S: 490€/den (+ spotřebované PHM - cca. 60€/den)
 
Ubytování v hotelu navíc:
2-lůžkový pokoj: 284€ 
2-lůžkový pokoj v příp.obsazení 1 osobou: 263€
Ptejte se nás na nacenění rodinných pokojů.

Ceny za event a zapůjčení AMG A 45S /CLA 45S jsou bez DPH.

Cena zahrnuje - Další #

Program

Časový plán Snowdriving Experience

1. den (den příjezdu)
Příjezd do hotelu, ubytování se, wellness, společná večeře.

2. den (snowdriving)
Krátké školení, seznámení se s tratí, jízda za vedoucím vozem instruktora. Celodenní trénink, závody, soutěže, oběd na trati, volné jízdy, vyhlášení vítězů soutěží, wellness, večeře v hotelu.  

3. den (snowdriving)
Celodenní trénink, soutěže, stíhačky, jízda zručnosti a dovednosti, oběd na trati, volné jízdy po trati, vyhlášení vítězů soutěží, slavnostní zakončení akce.

Program - Další #

Představení trenérů

Richard Gonda

Richard Gonda

Podle statistických portálů nejúspěšnější slovenský jezdec z pohledu množství vítězství ve významných mezinárodních závodech získaných pole position a procentuálně nejvyšší šancí na vítězství v závodě. Ve své kariéře zvítězil v prestižním seriálu Formule F3 Eurocup a vyzkoušel si i speciály Formule GP2, GP3 a Indy-lights. Od roku 2017 je pilotem Šenkýř Motorsport v závodech kategorie GT3.  
Robert Šenkýř

Robert Šenkýř

Dvojnásobný mistr Evropy v závodech do vrchu v absolutním hodnocení cestovních vozů, mnohonásobný mistr České i Slovenské republiky v závodech do vrchu a na okruzích, dlouholetý reprezentant České republiky a jezdec s úspěšnou třicetiletou závodní kariérou. Zakladatel a majitel týmu Šenkýř Motorsport, který vytvořil metodiku a koncept 1:1 coachingu pro trackday vozy a jejich jezdce. 

Doplňující informace

Tréninkové vozy

Akce je vhodná zejména pro vozy s pohonem zadní nápravy nebo 4WD, ale zúčastnilo se již úspěšně i několik předokolek.

Nemáte vhodný vůz? Informujte se o možnosti zapůjčení našich vozů AMG A45S, které nasazujeme ve spolupráci se Samohýl Mercedes Zlín.

Večerní pohoda v Alpách

Pro večerní odpočinek a gastronomický zážitek jsme pro vás zarezervovali tradiční 4* rodinný wellness hotel Hinteregger přímo u sjezdovek lyžařského areálu Katschberg (70km sjezdovek, 16 lanovek). Dominantou hotelu je nově vybudované dvoupatrové wellness o rozloze 1 500m2. https://www.familienhotel-hinteregger.at 

Nejezděte na hory dvakrát!

Abyste nemuseli na hory jezdit dvakrát, nabízíme Vám možnost zůstat s námi a prodloužit si pobyt o pár dní lyžování.

Vezměte s sebou rodinu nebo kamarády a buďte s námi na čerstvém vzduchu den navíc, nebo klidně i celý týden!

Platíte jen cenu za ubytování a polopenzi v hotelu.

 

Doplňující informace - Další #

FAQ – nejčastěji kladené otázky pro Lungauring (A)

 

Kolik je ješte volných míst?

Tento kurz již proběhl, zkuste se kouknout na nově vypsané kurzy.

Kurz má kapacitu: 20 míst.

 

Kdy se kurz koná?

Tento kurz již proběhl, zkuste se kouknout na nově vypsané kurzy.

Kurz Snowdriving Experience (A) - Kurz bezpečné jízdy na sněhu - Snowdriving Lungauring (A) 06.01.2024 se koná: 06. ledna 2024 (sobota) - 07. ledna 2024 (neděle).

Leden si zpestřete akcí na okruhu Lungauring (A) se Šenkýř Motorsport.

 

Kde se kurz koná?

Lungauring (A), Schröckergasse 185, St. Michael im Lungau, 5582, Rakousko

 

Rezervoval jsem si akci pomocí rezervačního formuláře. Co se stane teď?

Celkovou částku uvedenou při rezervaci prosím převeďte na náš účet 4211028159/6800.

Do předmětu uveďte prosím své jméno a datum akce. Vaše místo máte jistě zarezervováno a potvrzeno až po přijetí platby. Dostanete od nás fakturu a další potřebné informace s dostatečným předstihem před před konáním akce.

 

Co se stane, když se události neočekávaně nemohu zúčastnit?

Pokud se akce z jakéhokoliv důvodu nemůžete zúčastnit, postupujeme dále dle našich storno podmínek. Při stornu 30 dní před datem akce vám vrátíme 100% částky, 30-15 dní před akcí vrátíme 50% částky, 14-7 dní před akcí 25% částky. Při zrušení akce 4-1 den před akcí a v případě, že na akci nepřijedete vůbec, propadá 100% částky.

 

Co se stane v případě zrušení akce kvůli Covid restrikcím?

V případě nekonání akce z důvodů Covid restrikcí bude akce přesunuta na jiný termín, případně startovné přesunuto na další akci dle Vašeho výběru, nebo vráceno.

 

Musím mít zkušenosti s jízdou na okruhu Lungauring (A)?

Nemusíte. Rádi vás přivítáme i jako nováčky a pomůžeme vám s prvními krůčky při jízdě po okruhu. Na každé naší trackday akci je přítomen kontingent našich trenérů, připravených se o vás postarat.

 

Jak připravit auto na první trackday akci?

Nijak speciálně, ale je třeba mít auto čisté a v dobrém technickém stavu. Doporučujeme kontrolu všech kapalin, brzdových kotoučů, destiček a pneumatik. Nezapomeňte doma tažné oko! Doporučujeme na Lungauring (A) přijet s plně natankovaným vozem.

 

Jaké zvolit pneumatiky?

Výběr pneumatik je podstatný a limitující faktor. Pro první trackday v životě nebo občasné ježdění stačí originální silniční pneumatiky.

Pro ještě sportovnější jízdu jsou samozřejmě vhodnější pneumatiky typu semislick nebo slick, které dokážou přenést vyšší boční síly a auto tak lépe „drží“.

 

Tlak v pneumatikách?

Sportovnější jízdou se vaše pneumatiky zahřejí a zvýší se v nich tlak. Tím se snižuje plocha pneumatiky, která je v kontaktu s vozovkou a auto ztrácí grip. Pneumatika se také rychleji opotřebovává. Abychom tomu zabránili, musíme průběžne tlak kontrolovat a upouštět. Sledujte doporučené hodnoty na štítku vašeho vozu. U sériových pneumatik nesmíme překročit hodnotu uvedenou pro naložené vozidlo, u pneumatik semislick jsou stěžejní hodnoty pro méně zatížené vozidlo.

S měřením tlaku pomohou naši mechanici, případně si tlak můžete měřit vlastním tlakoměrem. Na akci máme digitální sportovní tlakoměry i na prodej.

Nezapomeňte si po skončení akce tlak znovu doplnit. Silniční jízdou tlak v pneumatikách opět klesne a vy byste mohli jet domů na podhuštěných pneumatik.

 

Vydrží moje sériové auto den na trati?

Ano, pokud je v dobrém technickém stavu. Doporučujeme také auto vždy po pár kolech/minutách na trati Lungauring (A) nechat vydechnout a dochladit ho pomalou jízdou do boxů.

V případě jakýchkoliv pochybností máme na místě vždy servisní zázemí a vaše auto zkontrolujeme.

 

Zůstává moje auto během akce pojištěno?

Naše trackday akce jsou sportovní tréninky zaměřené na bezpečnost řidiče. Nejsou organizované za účelem dosažení nejvyšší rychlosti nebo nejlepšího času. U mnoha pojišťovacích společností je vaše pojištění a komplexní krytí zachováno v plném rozsahu. Zeptejte se ale svého pojistitele.

 

Pokud moje pojištění na trati neplatí, mohu své auto pojistit zvlášť?

Ano, umíme na individuální poptávku sjednat speciální pojištění pro závodní trať.

 

Mohu vzít s sebou na trať doprovod, druhého řidiče nebo děti, které také mohou vyjet na trať?

Ano, máme možnosti rezervace pro druhé řidiče nebo hosty, viz. odstavec „Kompletní ceny“. Děti ve věku od 16 let mají povolen vstup na trať jako spolujezdci, pokud za to rodič jako řidič vozu převezme odpovědnost. Potřebné dokumenty dostanete u akreditace.

 

Musí být moje vozidlo přihlášené a vlastnit SPZ, aby mohlo na trať?

Nemusí. Naše trackday akce organizujeme pro vozidla s SPZ i bez. Výjimkou jsou akce na Nürburgringu, kde jsou povoleny pouze vozy s SPZ a pneumatiky schválenými pro silniční provoz.

 

Potřebuji k účasti na akci přilbu a závodní kombinézu?

Přilba je na našich akcích povinná, kombinéza doporučená. Přilby si u nás můžete v omezeném množství zapůjčit (poplatek 15€/den), případně i zakoupit (cca. 199€ bez DPH).

 

Mohu si individuální 1: 1 coaching rezervovat na místě?

V podstatě ano. Většina coachingových jednotek je ale vždy dopředu zamluvená. Pro vaši jistotu doporučujeme si požadovanou kapacitu coachingu s trenérem zarezervovat dopředu.

 

Mohu si na místě zapůjčit vaše sportovní auto?

Ano. Ale stejně jako u coachingu je pro vaši jistotu lepší si vůz zarezervovat dopředu.

 

Platí na tratích hlukové limity?

Ano, některé z tratí mají omezené hlukové kvóty. Např. Nürburgring 130dB. Omezení pro obzvláště hlučné vozy platí i pro Most a Spa Francorchamps. Doposud se během našich akcí nikdy nestalo, že bychom museli nějaký vůz kvůli přílišné hlučnosti odstavit.

 

OPEN PITLANE a Skupiny A/B – jaký je rozdíl?

Open Pitlane režim je celodenní volné ježdění bez rozdělení do skupin.

Jízda po skupinách A a B (vždy maximálně dvě skupiny) je potřebná na okruzích s malou kapacitou.

Rozdělení do skupin probíhá podle vozu a úrovni zkušeností. Díky tomu jsou skupiny homogenní a vy si vaší jízdu více užijete. Při skupinovém ježdění má pro sebe každá skupina zpravidla 8x 30 min. jízdy, což je pro seriový nebo tuningově modifikovaný vůz i pro vaši koncentraci více než dost.

 

Mohu někomu darovat účast na trackday akci nebo taxi jízdu?

Ano, připravíme pro vás dárkový poukaz se zvolenou službou. Darovat lze i osobní coaching, taxi jízdu s našim instruktorem nebo vlastní jízdu obdarovného v jednom z našich závodních nebo sportovních vozů.

 

Nemám supersport, ale chtěl bych se zúčastnit. Jaká auta jezdí na vaše akce?

Není podmínkou mít supersportovní auto. Důležitá je chuť se zúčastnit a mít své auto v dobrém technickém stavu.
Našich akcí na Lungauring (A) se účastní celá paleta vozů - pro příklad jsou to auta jako:

 • Porsche GT3,
 • Ferrari,
 • Lamborghini,
 • McLaren,
 • AMG Mercedes GTR, AMG A35, AMG A45,
 • BMW M2, M3, M4,
 • BMW 340i,
 • BMW X4 M,
 • Nissan GTR,
 • Ford Mustang,
 • Ford Focus RS,
 • Toyota Supra,
 • Honda Civic Type R,
 • Abarth,
 • Lotus Exige,
 • Tesla,
 • Dodge,
 • Corvette,
 • Hyundai i30N
 • a další...
 

Můžu jezdit i závodním autem?

Můžete, když budete respektovat trackday pravidla našich akcí.

 

Mám nové auto a bojím se velkého provozu na dráze. Hrozí např. kolize?

Naše akce organizujeme za jasných bezpečnostních pravidlech. Pokud je někdo nedodržuje, stáhneme ho z trati a vysvětlíme mu ještě jednou, že se jedná o trackday a ne o závod.
Při našich akcích na Lungauring (A) dbáme na omezený počet aut na dráze tak, aby měl každý účastník dostatek prostoru pro svoji jízdu.
Díky množství času určeného k jízdě si i vy můžete určit, kdy se vydáte na trať ve chvíli, kdy je trať prázdnější.

 

Koná se kurz i v případě nepříznivého počasí?

Kromě extrémních situací jezdíme za každého počasí, včetně toho nepříznivého. Přece jenom není zábava jezdit jen za sucha a sluníčka, ale i za deště. Navíc je dobré se potrénovat i v jízdě za zhoršených podmínek. Jestliže jste se s jízdou za vlhkých či mokrých podmínek ještě nesetkali nebo si nevěříte, doporučujeme vám zamluvit si instruktora a individuální coaching.

 

Kdy se kurzy konají?

Kurzy nabízíme od dubna do listopadu. Zpravidla jezdíme ve všední dny, nejčastěji ve středu, ojediněle také o víkendu. Začínáme ráno v devět a končíme až v šest večer, přičemž většinu času strávíme v autě na okruhu.

FAQ – nejčastěji kladené otázky pro Lungauring (A) - Další #

Obsahuje

 • Pronájem trati
 • Profesionální služby trenéra Roberta Šenkýře
 • Zabezpečení (vyprošťování, úprava trati, kužely,....)
 • Školící místnost přímo na trati
 • Oběd a catering na trati v den kurzu
 • Vysílačky pro stálou komunikaci mezi instruktorem a všemi účastníky
 • Ubytování na dvě noci vč. bohaté snídaně a večeře formou bufetu
 • 4* tradiční rodinný hotel Hinteregger
 • Dvoupatrové wellness centrum o rozloze 1500 m²
 • U hotelu 70 km sjezdovek, 16 moderních lanovek
 • Adresa hotelu: Hotel Hinteregger, Katschberg 1 * 9863 Rennweg
Obsahuje - Další #